Torrent Oyun Pazarı  


>>> Torrent Oyun Nasıl İndirilir ? <<<

Your Avatar
Go Back   Oyun Pazarı Forum > Oyunlar Genel Paylaşım > Oyun ve Teknoloji Haberleri

Oyun ve Teknoloji Haberleri ana sayfada yayınlanan güncel haberler burada

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 05-29-2013, 12:27 PM   #1
GrandTheft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: 607
Konular: 156
Alınan Beğeni: 0
Şehir: İstanbul
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı: 43
Rep Derecesi: GrandTheft is on a distinguished road

Standart Pes 2014'ten İlk Bilgiler GeldiEdge dergisi Konami'nin ünlü futbol oyunu serisi PES'in yeni oyunu Pro Evolution Soccer 2014'e ait ilk bilgileri yayınladı. Eğer burada yer alan bilgiler gerçekleşirse ve dengeli bir oyun sunulursa PES efsanesi yeniden alevlenecek gibi görünüyor. Edge'de yer alan bilgiler şu şekilde:

* PES 2014, Metal Gear Solid: Ground Zeroes'te da kullanılacak olan Fox Engine tabanlı yeni bir oyun motoru kullanıyor.
* Yeni oyun motoru kütle merkezli fizikler kullanıyor. Örneğin vücudun her bölgesi farklı ağırlığa sahip. Oyundaki çarpışmalar da FIFA'dakine benzer şekilde olacakmış (Impact Engine!) PES 2014'te top vücudun çarptığı bölgesine göre tepki verecekmiş.
* Edge dergisi elemanları fotoğraf gerçekçiliğinde grafikler sunma amacındaymış. Edge dergisi elemanları bir Japon futbolcuyu incelemişler ve tenindeki gözeneklerin bile belli olduğunu söylüyorlar. Oyuncu detayları o kadar üst düzeydeymiş ki her oyuncunun kaşlarının bile birbirinden farklı olacağı söyleniyor.
* Futbolcuların formaları vücutlarından bağımsız hareket ediyor ve ikili mücadelelerde formalar hareket ediyor ve koşargen dalgalanmalar oluyor.
* Top kontrolünün etkisi bu nesilden 3 kat daha fazla, artık daha dinamik bir kontrol sistemi var.
* Oyuncuların mevkileri düzenlenebilecekmiş. Böylece örneğin defans yaparken bir oyuncu sadece sizin istediğiniz kadar bir alanı savunacak. Yani sağbek'te yer alan bir futbolcu bölgenin tamamı yerine, küçük bir kısmına odaklanabilecek.

Edge dergisinde yer alan bu bilgiler gerçekten de umut verici. Şu an için oyuna ait herhangi bir görsel ortaya çıkmadı, ama yeni nesilde mükemmel grafiklerle karşılaşacağımız konusunda çok fazla şüphemiz yok. Üstelik oyun Kojima Productions'ın Fox Engine'i ile geliştiriliyor.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PES 2014 ile ilgili bilgiler geçtiğimiz günlerde yavaş yavaş gelmeye başlamıştı. Bugün itibariyle, EDGE Magazine dergisinde sadece PES 2014 ile ilgili sayfalar dolusu bilgi geldi. Yeni grafik motoru, yeni fiziksel gerçekçilik ve yep yeni oynanış dinamiklerinin ön plana çıktığı bilgilerin detayları şu şekilde...

PES 2014 Detayları
Öne çıkan özellikler:
-Güç düzeyleri farklı olan oyuncuların mücadeleleri daha gerçekçi olacak.
-Yenilenen fizik sistemi ve kontroller sayesinde, yavaş ve güçlü oyuncularla, daha kısa ama seri rakipleri arasında daha gerçekçi mücadeleler yaşanacak.
-Oyuncu hareketleri, topa bağlı kalmaksızın yapılabilecek. Böylece, top oyuncuya gelmeden, bir vücut hareketiyle rakibin dengesini bozabilecek.
-Artık, seyirci farktörü oyunu etkileyebilecek. Örneğin, brezilya liginde rakibe bacak arası yaptığınızda taraftarlar çılgınca bağıracak.
-Takımların formasyon ayarları, maçın kaderine doğrudan etki edecek.
-Takımınızdaki bazı kilit oyuncular, diğer oyuncularınızı motive edebilecek.


-Yeni grafik motoru "barycentre"(kütle merkezi) diye anılan bir sistem kullanıyor. Bu sistem sayesinde, oyuncuların vücutlarının farklı bölümleri farklı hareket edecek ve gerçekçi olacak.
-PES takımı, oyuncu yüzlerinde "foto-gerçeklik" olarak bilinen bir sistem kullanacak. Bu sistem sayesinde, daha detaylı ve gerçekçi yüzler olacak.
-Formalar oyuncu modellerinden bağımsız olacak ve oyuncunun üzerinde daha gerçekçi duracak. Örneğin, oyuncunun vücudundan sarkması ve sallanmsı daha gerçekçi duracak.

İşte Detaylar:


1. Barycentre(kütle merkezi) Fiziği ve Top Kontrolü

Bir forvet oyuncusu vücut ağırlığını bir yöne doğru atarak ve diğer ayağı ile topu ters yöne atarak defansın dengesini bozabilecek ve kendisine şut veya pas için boş alan yaratabilecek.

Oyuncuların belirli denge merkezleri olacak. Bu dengeler yer çekimi, kütle merkezi gibi unsurlarla hesaplanacak.

FIFA 13'denDaha doğal ve akıcı animasyonlar, geçişler olacak.

Siz oyuncuyu kontrol edeceksiniz, fizik motoru da animasyonları, tersi değil. Yep yeni oynanış tarzının sizlere ne hissettireceğini anlatmak zor. Futbol oyunları kontollerinde devrim olacak.


2- Temas ve Fiziksellik

KONAMI, daha önceki PES serilerinde bunların zayıf olduğunu ancak PES 2014 ile bu zayıflıkların giderileceğini dile getirdi. Artık oyuncular boş alan için daha çok mücadele edecek.(topsuz alanda bile)

Kornerlerde kafa vuracak oyuncular ya da kendinden daha zayıf rakibine üstünlük kuracak oyuncular topsuz alanda dahi fiziksel temas içinde olup mücadele edebilecekler.

Rakibin formasına asılabilecek(Formalar oyuncuya yapışık gibi olmayacak ve çekmelere karşı gerçekçi hareket edecekler. Sünme gibi) ve hatta boş alan yaratmak için dirsekle müdahele edebileceksiniz.

Seri ve çevik oyuncular topla yapacakları kıvrak hareketlerle ya da topsuz olarak yapacakları bazı vücut çalımları ile rakibi dengesiz bırakabilecek. Hızlanabilecekleri alanlar yaratmak için topu çok ileri doğru atabilecekler.(Önceki serilerde vücut çalımları daha çok, estetik bir görüntüden ibaretti. Şimdi ise taktiksel birer silahlar-diyor KONAMI)


3-Takım Ayarları

Formasyon ayarları hala başarı için önemli bir rol oynuyor fakat artık "oyun alanları" sizin kontrolünüzde olacak. Böylece kilit oyuncularınız kritik alanlarda belirgin görevlere odaklanabilecekler.Mesela, takımınızın ön yani forvet bölgesini, derin defans yapan rakiplerin arasında pozisyon takip etme ve boşluk arama konularında odaklanmalarını sağlayabileceksiniz. Teoride, favori takımlarınızın oyun şablonunu çok kısa süre içerisinde farkedebileceksiniz. Savunma ve kondisyon konularına vurgu yaparsanız, zayıf takımların etkili stratejiler oluşturduğunu görürsünüz.Örneğin Celtic takımı şampiyonlar liginde Barcelonayı yendiğinde, savunma derinliği taktiğini çok iyi kullanmıştı. Ayrıca kendi seyircisi önünde oynama avantajını iyi değerlendirmişti. Bunları artık PES 2014 oyununda görebileceğiz.
Edge Magazine dergisindeki yazılar TSC tarafından derlenip çevrilmiştir.
PES 2014 Ne zaman çıkacak?

2013 yılının sonbaharında, tahmini olarak ekim ayında raflarda olması bekleniyorPES 2014 Taktiksel Ayarlar
PES 2014'ün taktiksel anlamda da yenilikler getireceği gelen haberler arasında. Grafikler, oynanış derken taktiklerle ilgili detaylar da gün yüzüne çıkmaya başladı. İstediğimiz oyuncuya sahanın istediğimiz "belirli" bir alanında görev verebileceğiz.Resim küçük olsa da içerdiği bilgiler önemli.
Sahanın belirli alanları ve bölgeleri için detaylı stratejiler üretilebileceğiz. Resimdeki strateji ekranında da görüldüğü gibi, saha karelere bölünmüş durumda. Bir oyuncuyu sahanın belirli bir bölgesinde görevlendirebileceğiz. Kısaca bir oyuncunun sahanın tam olarak neresinde, ne yapmasını istiyorsanız belirtebileceksiniz.
Savunmadaki bir oyuncunuza, karelere bölünmüş formasyon ekranında çok belirli bir bölgeyi gösterip, o bölgede rakibe pres yapmasını ya da rakibin güçlü forvet oyuncularına karşı çok daha dikkatli oynamasını sağlayabileceğiz.araftar 12.Adam!

PES 2014 gelişmelerinden birisi de taraftarların coşkusunun artık oyuncuların performansına yanıyacak olması. Taraftarı güçlü olan takım, maç içerisinde zaman zaman gaza gelebilecek, motive oldukları için paslarda ve şutlarda daha yüksek isabet oranı bulabilecek. Detaylar konunun devamında...

Havaya, havaya, bütün eller havaya!

Ev sahibi takımın taraflarları ve konuk takım taraftarları maçtaki performanslara direk etki edecek. Ev sahibi takımın taraftarları, takımına verdiği destekle, oyunculara adeta gaz verecek. Bu da oyuna, daha isabetli paslar, daha hızlı koşan ve istekli oyuncular olarak dönecek.

Eski serilerde, taraftarın tezahüratları, pozisyonlara verdikleri tepkiler, maçın gidişine etki etmiyordu. Futbolun gerçek atmosferini oyunculara hissetirme gayretinde olan KONAMI, PES 2014 ile, artık taraftarları da 12. adam olarak bizlere sunuyor.


Bu sistem tam olarak nasıl işleyecek, ne gibi özellikleri olacak henüz bilemiyoruz. İleride detaylar açıklandıkça bizler de öğreneceğiz ancak bu gelişmenin heyecan verici olduğunu blirtmek gerekir.

Diğer PES 2014 Bilgileri de şu şekilde;

-Oyuncular, top onlara gelmeden önce iyi bir kafa vuruşu yapabilmek için en doğru pozisyonu almak adına rakipleri ile mücadele ederken, kollarını kullanıp rakibin omuzu üzerine çıkarak avantaj sağlayabilecekler.


-Pes 2013'de 40 kadar yıldız olmuş oyuncu için,o oyuncuya has özellikler vardı. Örneğin
ronaldonun frikikten önce bacaklarını açması ve derin nefes alması gibi. Artık bu sayı
çok daha artacak.

-Bazı oyuncuların mental gücü, yani psikolojik dayanıklılığı, ev sahibi taraftarların
baskısından etkilenmeyecek. Örneğin, Keane, viera ve gerrard gibi mücadeleci oyuncular rakip takımın taraftarı ne kadar baskı yaparsa yapsın az etkilenecekler.


-Sahanın belirli alanları ve bölgeleri için detaylı stratejiler üretilebilecek. Bu strateji ekranında, saha karelere bölünmüş olacak ve bir oyuncuyu sahanın belirli bir bölgesinde görevlendirebileceğiz. Kısaca bir oyuncunun sahanın tam olarak neresinde ne yapmasını istiyorsanız belirtebileceksiniz.


-Ayakkabılar, toplar ve formalarda inanılmaz bir gerçeklik olacak. Demo aşamasını takip eden muhabirler, gerçek bir ayakkabı resminin bile, oyundakinin yanında fake yani sahte gibi durduğunu dile getirdiler. Formalar hiç olmadığı kadar gerçek olacak.Yeni grafik motoru sayesinde bir formanın yatay ve dikey dalgalanmaları,formanın gerçek renkleri çok daha net olacak.
Eklenmiş Resmin önizlemesi
Pes 2014'ten İlk Bilgiler Geldi-545441jpg  
GrandTheft isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-29-2013, 12:39 PM   #2
şeytanlar33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: 261
Konular: 7
Alınan Beğeni: 0
Şehir: İçel (Mersin)
Tecrübe Puanı: 10
Rep Puanı: 3
Rep Derecesi: şeytanlar33 is an unknown quantity at this point

Standart Cevap: Pes 2014'ten İlk Bilgiler Geldi

heyecanla bekliyoruz türkiye ligi ve türkçe spiker de olsa tadından yenmezz valla hersene orjinal aldığım tek oyun !!!!
şeytanlar33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-29-2013, 12:41 PM   #3
GrandTheft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: 607
Konular: 156
Alınan Beğeni: 0
Şehir: İstanbul
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı: 43
Rep Derecesi: GrandTheft is on a distinguished road

Standart Cevap: Pes 2014'ten İlk Bilgiler Geldi

Alıntı:
şeytanlar33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
heyecanla bekliyoruz türkiye ligi ve türkçe spiker de olsa tadından yenmezz valla hersene orjinal aldığım tek oyun !!!!
Aynen sırf onun için para biriktiriyorum şuan 150 tl var 2013 sonlarında çıkar büyük ihtimalle para hazır bekliyoruz.
GrandTheft isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-29-2013, 12:44 PM   #4
şeytanlar33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: 261
Konular: 7
Alınan Beğeni: 0
Şehir: İçel (Mersin)
Tecrübe Puanı: 10
Rep Puanı: 3
Rep Derecesi: şeytanlar33 is an unknown quantity at this point

Standart Cevap: Pes 2014'ten İlk Bilgiler Geldi

Alıntı:
GrandTheft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aynen sırf onun için para biriktiriyorum şuan 150 tl var 2013 sonlarında çıkar büyük ihtimalle para hazır bekliyoruz.
valla bitmek bilmeyen bir oyun sonuçta zevk alarak hergün online oynuyorum 14 de dedikleri gibi olursa 200 tl bile veririm .... bide gta yı bekliyorum oda ne kadar olursa olsun alacağım
şeytanlar33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-29-2013, 01:58 PM   #5
GrandTheft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: 607
Konular: 156
Alınan Beğeni: 0
Şehir: İstanbul
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı: 43
Rep Derecesi: GrandTheft is on a distinguished road

Standart Cevap: Pes 2014'ten İlk Bilgiler Geldi

Alıntı:
şeytanlar33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
valla bitmek bilmeyen bir oyun sonuçta zevk alarak hergün online oynuyorum 14 de dedikleri gibi olursa 200 tl bile veririm .... bide gta yı bekliyorum oda ne kadar olursa olsun alacağım
aynen Grand Theft Auto 5'te var aslında pes 2014 bu siteden yine indiririm ama grand theft auto 5'i orjinal alırım çünkü oyun en az 30 gb olacak indirmek zor olur
GrandTheft isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-29-2013, 07:56 PM   #6
toricelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: 39
Konular: 2
Alınan Beğeni: 2
Şehir: Denizli
Tecrübe Puanı: 10
Rep Puanı: 5
Rep Derecesi: toricelli is an unknown quantity at this point

Standart Cevap: Pes 2014'ten İlk Bilgiler Geldi

tek ve ençok istdiğim LİSANSLARIN tamamının alınması oyunun yarısı yokmuş gibi oluyo
toricelli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-30-2013, 05:34 PM   #7
creed12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: 192
Konular: 18
Alınan Beğeni: 0
Şehir: Bingöl
Tecrübe Puanı: 8
Rep Puanı: 30
Rep Derecesi: creed12 is on a distinguished road

Standart Cevap: Pes 2014'ten İlk Bilgiler Geldi

valla ben hala 2011 oynuyorum, 2012 iğrençti, açınca bilgisayarı kırasım geliyordu, 2013 biraz daha iyiydi ama yinede 2011 i daha çok seviyorum, inşallah 2014 çok daha güzel olur, sabırsızlıkla bekliyorum
creed12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-30-2013, 05:48 PM   #8
GrandTheft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: 607
Konular: 156
Alınan Beğeni: 0
Şehir: İstanbul
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı: 43
Rep Derecesi: GrandTheft is on a distinguished road

Standart Cevap: Pes 2014'ten İlk Bilgiler Geldi

Alıntı:
creed12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
valla ben hala 2011 oynuyorum, 2012 iğrençti, açınca bilgisayarı kırasım geliyordu, 2013 biraz daha iyiydi ama yinede 2011 i daha çok seviyorum, inşallah 2014 çok daha güzel olur, sabırsızlıkla bekliyorum
Bekliyoruz
GrandTheft isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-30-2013, 10:35 PM   #9
3598fb1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: 413
Konular: 62
Alınan Beğeni: 0
Şehir: Bursa
Tecrübe Puanı: 8
Rep Puanı: 34
Rep Derecesi: 3598fb1907 is on a distinguished road

Standart Cevap: Pes 2014'ten İlk Bilgiler Geldi

Kanka bilgiler çok iyi ben gaza geldim para topluyorum on-line analig tadından yenmez bu şekilde tasarlanan bir oyunda
3598fb1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-30-2013, 11:20 PM   #10
KIRAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: 917
Konular: 263
Alınan Beğeni: 1
Şehir: İstanbul
Tecrübe Puanı: 11
Rep Puanı: 333
Rep Derecesi: KIRAL is a jewel in the roughKIRAL is a jewel in the roughKIRAL is a jewel in the roughKIRAL is a jewel in the rough

Standart Cevap: Pes 2014'ten İlk Bilgiler Geldi

valla ben paramı bf4 e biriktiriyom topunuzu alın başka yerde oynayın
KIRAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Etiketler
2014ten, bilgiler, geldi, pes, İlk


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilWEZ Format +3. Şuan Saat: 11:55 PM.


Bağlantılar Yasal Uyarı

Site Menüsü: Aksiyon Oyunları | Macera Oyunları | RPG/RYO Oyunları | Yarış Oyunları | Spor Oyunları | Dövüş Oyunları | Simulasyon Oyunları | Strateji Oyunları | Oyun Crackleri | Oyun Update ve Patchleri | Resimli Oyun Kurulumları | Program İndir | Oyun İndir | Full Oyun İndir | WebTeknoHaber |

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemizde yayımlanan oyunların tamamı tanıtım amaçlıdır. Beğendiğiniz oyunları orjinal satın alarak destek vermeniz gerekmektedir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, mail adresinden bize ulaşabilirler.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Oyun Pazarı ©2007 - 20142 Bazı Hakları Saklıdır.