Torrent Oyun Pazarı  


>>> Torrent Oyun Nasıl İndirilir ? <<<

Your Avatar
Go Back   Oyun Pazarı Forum > Oyunlar Genel Paylaşım > Oyun ve Teknoloji Haberleri

Oyun ve Teknoloji Haberleri ana sayfada yayınlanan güncel haberler burada

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 12-06-2012, 11:15 PM   #1
mehmet2123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: 153
Konular: 102
Alınan Beğeni: 1
Şehir: Siirt
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı: 0
Rep Derecesi: mehmet2123 is an unknown quantity at this point

Arrow Call of Duty: Black Ops 2 | Multiplayer Rehber | 2012

Güzel Bir Black Ops 2 Multiplayer Rehberi


Black Ops II (Bops II) oyununu Black Ops I (Bops I) oyununun devamı niteliğinde düşünsenizde Bops II Alex Mason’ın ekseninde dönmüyor. Bops I’deki karakterlerin ileriki dönemde gerçekleşen etkileşimleri işlediğinden, Bops I ile Bops II hikaye olarak farklı olmuş. Zaten konu anlatımında geriye dönüşler ve ara videolar ile Bops I’i oynamayanların da konu hakkında fikir sahibi olması sağlanmış. Bazı oyuncular Bops II‘de Alex Manson’ın Kravchenko ile karşılaştığında bu kişiyi neden öldürmek istediğini ve oyunda niçin Matrix misali sayıların göründüğüne bir anlam veremeyebilirler. Devamında bu konuya pek değinilmediğinden önemseminize de gerek yok.

Bops II’nin genel dinamiklerine baktığımızda grafik konusunda zaten Frostbite 2 oyun motorunun grafik görüntü kalitesine ulaşacağını beklemiyorduk. Grafik konusunda çok fazla bir beklentimiz olmadığından beklediğimiz gibi olmuş diyebilirim.( HD 7850 bir ekran kartı ile full ayarlarda oynadığımı belirtmek isterim.) Bops II sistemi çok fazla kasan bir oyun. Tipik Treyarch özelliği. İyi bir bilgisayar sisteminiz yok ise alacağınız zevk bu oranda düşecektir. Gelecekte geçen bölümlerdeki karakter ve silah modellemesi iyi olmuş diyebilirim.

Müzik konusuna gelince açıkçası zevkler değişkenlik gösterebilir, ama bana göre çok iyi değil diyebilirim. Sonuçta müzik hikayenin anlatımı ve oyuncunun havaya girmesinde önemli bir faktörtürdür. Bence sadece “Karma” bölümündeki müziklerin oyuna etkisi güzel olmuş. Bu havayı oyunun genelinde hissedemedim.


Oynanış olarak baktığımızda ise Bops II'de düşmanınızı vurduğunuzda ekranda çarpı şeklinde efektin çıkması ile oyuncuda oluşturduğu öldürme hissi çok güzel olmuş. Oynanış kısmında ise karakterlerin hareketi, koşması, ilerlemesi, ölmesi bir önceki serilere göre daha yavaş olmuş. Tabii ki bu durumu iyi veya kötü olarak yorumlayamıyorum. Sonuçta bu kişiden kişiye göreceli olarak değişebilir. Bazı oyuncuların daha da hoşuna gidebilir.

Bops II oynamaya başladığınızda belki de Call of Duty oyunlarındaki en kötü açılışa ve başlangıca sahip oyunlardan biri olduğunu düşünmeye başlıyorsunuz ki gelecekteki görevlere geçtiğinizde bu fikriniz değişiyor. Treyarch Bops II’de bir çok araç ve gereci oyuna eklemiş durumda gelecekte geçen görevlerde. Casus böcek, Drone, Claw, Black hut, F35 vs.. gibi birçok teklonojiden yararlandığınız gibi geçmişteki bölümlerde ise molotof kokteyli, ayı kapanı gibi eski yöntemleri de kullanabiliyorsunuz.


Bops II’de senaryo moduna birçok yenilik eklenmiş durumda bunlardan en dikkat çekeni ise “Force Strike” olarak adlandırılan görevler. Bu görevler oyuncuya taktiksel bir FPS deneyimi sunuyor. İlgili görevlerde stratejik noktaları korumak, VIP kişiyi kurtarmak gibi değişik görevleri yerine getiriyorsunuz. Göreve başladığınızda claw, Sentry Gun ve 2 askeri birliğe sahipsiniz. Savaş alınınızı kuş bakışı görüp birliklerinizi düşamanınızın hareketlerine göre yönlendirip savaşı kazanmaya çalışıyorsunuz. İşler kötüye gittiğinde ise teleport ile bir timdeki askerinize veya Claw aracının kontrol ele alarak savaşın seyrinideğiştimeye çalışıyorsunuz. Treyarch bu görevleri pas geçme imkanını size vermiş olsa ve bu görevleri tamamladığınızda senoryonun ana seyri etkilenmese de yan karakterlerin kaderini sizin çizmenize ve değiştirmenize imkan vermiş.


Başka bir yenilik ise senaryo modunda bir göreve başlamadan önce o görevde kullanmak istediğiniz silah, ekipman, perk vs. seçebiliyorsunuz. 1. ve 2. silahlarınıza 3 farklı attachment ekleme, ekipman seçimden, sniper için balistik kurşun seçimine kadar birçok seçenek tarafınıza sunulmuş. Treyarch oyuncuya istediği silah ve ekipman seçimi ile oynama özgürlüğü sunarak, oyunu daha zevkli bir hale getirmiş.


Senaryo modunda hikayeyi sadece David Mason’ın gözünden değil, oyundaki kötü adam Raul Menendez’in bakış açısı ile de yorumlayabiliyoruz. Burada en dikkat çekici nokta ise; Raul Menendez’i kontrol etttiğimiz bölümde Treyarch, karakterin ruh halini, öfkesini ve ne kadar güçlü bir karakter olduğunu oyuna mükemmel bir şekilde yansıtmış. Ne demek istediğimi oyunda bu bölümünü oynayanlar anlayacaktır. Bops II’de bu yeniliklerin dışında bu oyunu belki de en farklı kılan nokta ise ruh halinize göre oyunu şekillendirmeniz ve senoryoyu değiştirme imkanının size verilmiş olmasıdır. Özelikle oyunun sonlarına doğru senaryonun gidişatını sizin seçimleriniz belirliyor.

Bu nedenle sizden farklı bir seçim yapan oyuncunun Bops II‘deki sonu sizinki ile aynı değildir. Sürekli aklınızı diğer seçeneği seçtiğiniz de ne olacağını düşünüp duruyorsunuz. Sadece şunu söyleyebilrim. Black Ops II ‘nin tek bir sonu yok! Bu sayede oyunun senaryo bölümü bir defa oynanacak bir oyun olmaktan çıkıyor. Treyarch insan haytındaki paradoksu oyuna çok iyi yansıtmış diyebilirim. İnsan hayatında da sürekli karşısına seçenekler çıkmakta ve bu seçimlerini sürekli sorgulamaktadır. Her zaman diğer seçeneği seçmesi durumu ne olacağını merak eder. Peki ya Bops II’de öldürdüğünüz bir karakteri görevi tekrar ettiğinizde öldürmezseniz ne olur? Zamanda kırılma olur mu? Hayatını kurtarabilir misiniz? Evet, bunu başarabilirsiniz. Bu nedenle Bops II’nin senaryosu sıradan bir senaryo değildir. Senaryo konusunda Treyarch mükemmel bir iş çıkartmış olup, Call of Duty serisinde senaryo olarak bir farklılık yarattığını kesinlikle söyleyebilirim.

Bops II’nin hiç mi kötü yanı yok? Bops II’nin yapay zekasını açıkçası çok iyi bulmadım. Neredeyse oyun boyunca takım arkadaşıma bir şarjör boşaltsam da ölmemesi, oyunu en üst zorluk seviyesinde oynasam da çok zor olmaması, özelikle light machine gun silahlarında geri tepmenin (recoil) olmaması. Bops II’de bana göre en sıkıntılı konu çok iyi bir senaryo ağı örmesine ve bir çok yeniliği getirmesine karşın bunları çok iyi harmanlayamamış. Görevler olarak baktığımızda çok iyi olsa da bütünlük anlamında sürekliliği sağlayamıyor. Görevler arası geçişte ilk önce yeni eklenen silah seçimi sizi meşgul ediyor. Devamında ise brifinglerde ve hikayenin anlatımındaki videolarda gerilmiyorsunuz.

Bir de arka fonda çalan rahatlatıcı müzikten dolayı erdeyse uyku moduna geçip bir sonraki bölüme kadar oyundan kopmanızı ve heyacanınızın yok olmasına neden oluyor. Modern Warfare 3'te bir bölümden diğer bölüme geçerken ara videodaki Overlord ile Sandman’in diyalogları gerçekten bir savaş durumunun yaşandığını, görsel olarak düşmanın her taraftan saldırma görüntüleri, arka fondaki rahatsız edici siren sesinden dolayı oyuncuda köşeye sıkışmış hissi oluşturuyordu. Devamında Overlord’un “We can NOT lose New York“ deyişiyle bende yarattığı ruh halini yaratamadı.

Ama yine de sonuç olarak Bops II bu yılın tartışmasız en mükemmel senaryo moduna sahip oyunu diyebilirim. Treyarch belki de Call Of Duty serisinde bir başyapıta imza atmasına ramak kalmışken direkten dönmüştür.

Zombi modu
Zombi kısmı Survival, Transit ve Grief olarak 3 farklı oynanış modundan oluşuyor. Suvival; dalga olarak gelen zombileri öldürüp, hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Tranzit'te ise bir bölgedeki zombileri öldürdükten sonra otobüs ile başka bölgeye giderek farklı mekanlarda zombileri öldürmeye devam ediyorsunuz. Grief’te ise 4v4 takım oluşturarak hayatta kalmaya ve en çok zombiyi öldürmeye çalıştığınız bir mod. Bu bölümleri online kişiler ile olduğu gibi 8 arkadaşınızla co-op oynayabiliyorsunuz.

Bu modlardaki oynanışı karanlık ve puslu bir ortamda boşluğu ateş etmek olarak değerlendirebilirim. Nedeni ise kasvetli bir ortamın yanısıra Multiplayer veya Singleplayer kısımlarındaki öldürme hissini oluşturan hiçbir efekte yer verilmemiş olmasıdır.

Açıkçası bu şekilde hiçbir efektin olmamasının tek mantıklı açıklaması olarak acaba vuramadım mı? Ölmedi mi? şeklinde gerilim yaratıp, heyacanı artırmak için yapıldığını zannediyorum. Bu şekilde olduğundan bir türlü oyunun atmosferine giremiyorsunuz. Belli bir zamandan sonra eziyete dönüşüyor.


Farklı bir açıdan baktığınızda ise zombi modunun birazda amerikalı oyuncuları amaçladığını düşünüyorum. Sonuçta zombi kavramı Amerikan kültüründen doğmuş ve son zamanlarda bu tarz hikayelere ilginin arttığı da düşünülürse, Treyarch pazarlama stratejisi olarak doğru olanı yapmış diyebiliriz.

Multiplayer
Multiplayer birçok oyunda en çok zaman haracanan kısımdır. Sonuçta yapay zekaya karşı değil de gerçek bir insana karşı savaşmak her zaman daha cazip gelmiştir. Bops II'nin multiplayer kısmı Bops I’den de tamamen farklı olup Bops I'deki server mantığı kalkmış. Türk oyuncular için aslında iyi olmuş diyebilirim. Bops I’deki en büyük sorunlardan biri Türkiye'de server olmamasından dolayı Türk oyuncuların genelikle Alman, Fransız veya İngiltere serverlarına bağlanıp oynamasına bağlı olarak yaşadığı ping sounlar bir de buna her serverlarda farklı kurallar olması nedeni ile oyun dahi oynanmaz hale gelmişti.

Bops II, Modern Warfare 2 ve 3’ten alışkın olduğumuz host mantığına dönmüş. Arayüz olarak baktığımızda Modern Warfare 3 ile neredeyse aynı olmuş. Burada serinin bir önceki oyununu oynayan oyuncular bu kısımda zorluk çekmesinin önüne geçilmesi istenmiş.

Treyarch'ın multiplayer kısmında oyunculardan feedback aldığı yaptığı yeni eklentiler ile belli oluyor. Öncelike oyunun arayüzünü daha güzel hale getirmiş. Bunlara değinmek gerekirse; oyuna girdiğinizde lobby kısmında hangi arkadaşlarınızın oyunda olduğunu görüyorsunuz. Oyuncunun üzerine tıkladığınızda “İnvite to Game” ile Lobby’e davet etmek, “Join Session in progress” ile oynadığı oyuna katılmak, Steam profilini görüntelemek, “Player Channel” ile yüklediği oyunları görebilmek gibi. Wiew Combat Record’a tıkladığınızda ise oyuncunun hangi silah, ekipman, scorestreakler ile oynadığını, son oynadığı maçları izleyebildiğiniz gibi, oyuncu ile kendi istatistiklerinizi de karşılaştırabiliyorsunuz. Bazen beraber oynadığınız çok yakın arkadaşlarınızın dahi sizden bilgi sakladığı düşünülürse gerçekten iyi bir uygulama olmuş. Bana göre en efektifi ise hile yaptığını düşündüğünüz bir kişinin “Report Player “ tuşuna basarak bildirmeniz. Bir önceki seride birçok oyuncu hile yapan bir kişiyi Report etmenin ne kadar çok zor olduğunu bilir. Şimdi ise bu işlemi tek tuş ile yapabiliyorsunuz.


Oyunun genel dinamiklerine baktığımızda bir önceki oyundan farklı olarak Modern Warfare serisinde olduğu gibi rakibi vurduğunuz da çıkan ses efekti eklenmiş ancak bu efekt minumum düzeyde tutulmuş. Genelde susturucu ile oynadığınızda bunu daha rahat fark edebiliyorsunuz. Oynama hızı olarak baktığınızda Singleplayer’e göre daha hızlı bir oynanış hakim. Karakter modellemesi Modern Warfare serisine benzemiş.

Oyun modları olarak baktığımızda ise bir önceki seriye göre “League Play” kısmı eklenmiş. Burada, tüm silahlar ve perkler açık şekilde oynayabiliyorsunuz. 3 farklı seçenek sunulmuş. “Champions Series” kısmında 4 kişilik bir takım oluşturarak lig usulü maçlar yapılabiliyor. Bazı kısıtlamalar mevcut. (Care Package ve tactical insertion vs. kullanamıyorsunuz.) Ayrıca “Live Stream” kısmında Accountunuzu youtube ile bağlayabiliyorsunuz. Ancak upload hızınız 1,5 mgbit'ten yüksek değil ise bu özelliği kullanamıyorsunuz.

Daha önce Call of Duty oynamamışsanız ve çok fazla tecrübeniz yok ise 10. level'a kadar “Combat Traninig” kısmında bulunan “Boot Camp” kısmında oynamanızı öneririm. Bu şekilde gerçek savaş alanına çıkmadan önce haritaları öğrenmenin yanında silahınızı da geliştirme imkanına sahip oluyorsunuz.


Oyunda bir yenilik de “Custom Class” kısmında yapılmış. Daha önceki serilerde silah, ekipman ve perklerin bulunduğu bölümlerden 1’er adet seçimler yaparak, bir class oluşturuyordunuz. Buradaki yenilik ise wildcard’lar ile oyunda hiçbir perk seçmeden oynayabileceğiniz gibi hiçbir silah kullanmadan 6 perk ve sadece Bıçak ile oynamınıza da olanak sağlamış. Treyarch wildcard’lar ile sizi tamamen özgür hale getirip stilinize göre bir class yaratmanıza olanak sağlamış.


Primary Gunfighter; Primary Silahınıza 3 adet eklenti yapmanıza olanak sağlar.
Secondary Gunfighter; Secondary Silahınıza 2 adet eklenti yapmanıza olanak sağlar.
Overkill; 2 primary weapons taşımanıza olanak sağlar.
Perk 1 Greed; Perk 1 slotunuza extra 1 perk daha eklemenize olanak sağlar.
Perk 2 Greed; Perk 2 slotunuza extra 1 perk daha eklemenize olanak sağlar.
Perk 3 Greed; Perk 3 slotunuza extra 1 perk daha eklemenize olanak sağlar.
Danger Close; 2 adet Lethal equipment almanıza olanak sağlar.
Tactician; Tactical equipment’ınızın yanına extra bir lethal grenade almanızı olanak sağlıyor. Ancak 2 tactical equipment. almanıza izin vermiyor.

Silah AttachmentsSilah attachments’larını nasıl kullanacaksanız veya hangi silahı seçeceksiniz. Aslında hangi silahı kullanmaktan zevk alıyorsanız onu seçmelisiniz. Silahlara baktığınızda çok fazla öne çıkan bir silah yok. Accuracy yüksek olan bir silah seçmenizi öneririm. Bence Bops II’de en önemli faktör silahın Accuracy ve Range kısmıdır. Silah Damage’leri yakın olduğundan isabetli atış yapmak daha önemli hale geliyor. Aslında burada püf nokta silahınıza taktığınız eklentilerde saklı. Silahınıza taktığınız eklentilerin nasıl bir etki yaptığını bilmeli ve buna göre seçmelisiniz. Haritaların büyük kısmında daha çok yakın ve orta mesafede çatışmalar olduğu düşünülürse önerim yakın ve orta mesafede etkili bir silah yaratmanızdır.

Hangi silahı kullanırsanız kullanın silahın yakın mesafede etkili olması için mutlaka laser Sight takmalısınız. (Bu eklenti Mw3’teki Steady Aim perki etkisi yaptığından yakın mesafedeki çatışmalarınızda size avantaj sağlıyor.) Buna ek olarak silahınıza Force grip takarak da silahınızı daha stabil bir hale getirip, yakın ve orta mesafede silahın tepmesini azaltarak silahınız ile daha etkili atışlar yapabilirsiniz. (Vektor veya tepmesi az olan bir silah kullanıyorsanız. Force grip yerine Range arttıran bir attachment koymalısınız.


Yukarıdaki örnekte; MP-7 silahının Range'i düşük olduğundan bu silaha Long barell takarak silahı yakın ve orta mesafede etkin hale getirebiliyorsunuz. Buna karşın Msmc silahının range iyi olduğundan 3. eklenti olarak Accuracy'i daha da arttıracak reflek’i tercih ettim. Siz burada aynı etkiyi sağlayacak Mms, Agoc, Target finder‘ı da ekleyebilirisniz. Ya da ilk 2 Attachment ile silahınızı optimum kullanabiliyorsanız 3. bir ek yapmayabilir ya da farklı bir ek ile silahınızı tasarlayabilirsiniz. (susturcu, extended mag gibi...)

Perkler
Perk Slot 1Oyuna yeni başladıysanız ve çok ölüyorsanız ilk etapta Flack jacket’i kullanmanızı önerim, hiç olmazsa El bombası ve Bouncing betty‘den dolayı ölmenizi engeller. Açıkçası bu slottaki perklerin hepsi iyi diyebilirim. Bir de wildcard ile iki perk'i tamamlayıcı kullandığınızda etkili oluyor. Ghost-lightweight, Ghost-Flackjacket, Ghost-hardline vs. gibi kullanabilirsiniz.

Perk Slot 2


Bu slotta en etkili perk Cold-Blooded diyebilirim. Nedeni ise oyunda bir çok oyuncu Dual Band, Mms ve Target Finder kullandığından bu perki seçmek durumunda kalıyorsunuz. Sniper oynayan oyuncular cold bloded perki ile fast hands veya Toughness perklerinden birini beraber kullandıklarında etkili olabiliyor.

Perk Slot 3

Oyunda özelikle ayak sesi duyulmasında gerçekten ciddi bir sorun var. Awareness ve Dead Silence kullanmama rağmen rakibin ninja misali gelip sizi ödürmesi inanın ki insanı sinir ediyor. Yanınızdan kim geçse hiçbir ses duymuyorsunuz. (Logitech g930 7.1 surround kulaklık ile oynadığımı da belitmek isterim.) Bu nedenledir ki Dead silence ve Awareness perklerinin hiçbir faydası yok. Açıkçası bu slotta en iyi perk Engineer diyebilirim. Buna ek olarak Dexterity ve Extreme Conditioning haritaya göre kullanılabilir.

Equipments
Lethal Equipment daha önceki serilerden bildiklerimize ek olarak Bouncing betty eklenmiş zaten Mw3 serisinde bu kullanılmıştı. Bouncing betty’e yakalandığınızda tam siper yatarsanız ölmezsiniz.

Tactical kısmında ise Shock Charge ve Black Hat eklenmiş. Shock charge Düşman yanından geçtiğinde eletriksel şok etkisi yaratıyor. Ancak öldürmüyor. Oyuncular genelikle bunu Bouncing bety ile kombinelli olarak kullanarak etkili hale getiriyor. Black Hat ise size düşman carpakege'ni ve ekipmanları hack’leminize olanak sağlıyor. Eğleneceli olduğu kadar takım oyunu için de önemli bir tactical equipment diyebilirim.

Scorekilstreaks
Scorekilstreak ulaştığınız puana göre aktif oluyor.Buradaki değişiklik ise rakibinizi silah ile öldürdüğünüzde 100 puan almanıza karşın scorekilstreakte öldürdüğünüz rakipler için 25 puan alıyorsunuz.Buradaki amaç camper veya pusucu olarak değerlendirilen kişilerin yüksek scorekilsteraklere ulaşması zorlaştırılmış.

Scorekilstreaklere daha çabuk ulaşmak için perk 1 slotundaki Hardline perkini kullanmalısınız. Ayrıca ilk scorestreak için UAV'yi seçmeniz durumunda takım arkadaşlarınız radarda görünen karşı takımdaki bir oyuncuyu öldürdüğünde puan kazanıyorsunuz. Eğer Care Package kullanıyorsanız ve içinden iyi bir Scorekilstreak çıkmasını istiyorsanız. Perk 3 slotunda Engineer’i seçmeniz gerekmektedir. Burada tek eksikliğin her class’a göre farklı Scorekilstreak seçiminin olmayışı diyebilirim.

Yukarıdaki değerlendirme ve yorumlar sizin kendi stilinizi yaratamanız da size fikir vermesi içindir.

Black Ops II’de şu anda bir ping sorunu hakim diyebilirim. Haritada rakip ile karşılaştığınızda öldürmeniz 2-3 saniye sürüyor. Mouse hareketlerinizi iletmekte sanki geç kalıyor hissi yaratıyor. Ayrıca yanınızdan biri geçtiğinde bundan tam emin olamıyorsunuz. Açıkçası bunu ilk başlarda Türk oyuncuların pek fazla orjinal oyun almamasına bağlıyordum. Ancak geçen akşam Hindistan'dan oyuncular ile oynayınca acaba Treyarch’ın “Host” sisteminde hata mı var" diye düşünmedim değil. Eğer bu şekilde ise bu konuda bir güncelleme gelmeden bunun düzeleceğini sanmıyorum. Fiber optik internet bağlantısı kullananların ise bu durumdan biraz daha az etkilendiğini söyleyebilirim.

Haritaların modellemesi güzel olmasına karşın oynanış açısından haritaları pek beğenmedim. Bir önceki oyundaki Summit, Jungle ve Havana’daki atmosferi hissedemedim. Ayrıca oyundaki Master Volume olarak adlandırılan sesler çok abartılmış. Bir de silah ile ateş ettiğinizde nerdeyse başka hiç bir ses duymuyorsunuz. Buna bağlı olarak da oyundaki ayak sesleri, düşman ekipmaların aktif olma sesleri yok olmuş durumda. Oyun başlayıp koşmaya başladığınız da ayak seslerinizi çok net duyuyorsunuz. Sanki 150-200 kg bir adam koşuyor hissi veriyor. Gel gör ki oyuna başladıktan sonra düşmanın ayak sesini duyamıyorsunuz. Yanınızdan sanki ninja misali geçip gidiyorlar.

Sonuç olarak Bops II’nin multiplayer kısmını değerlendirmek gerekirse; bir önceki seriden sıkıldıysanız ve farklı oyun dinamikleri ile oynamak istiyorsanız. Sizin için iyi bir alternatif diyebilirim. Ancak çatışmanın ortasına atlayıp gördüğüme ateş edeyim şeklinde bir stiliniz yok ise şu andaki bağlantı ve oyun içi sesleri (ayak sesi vs…) düşünürseniz açıkça Bops II tüm duyularınıza hitap etmediğinden sizi pek tatmin etmeyebilir.
Eklenmiş Resmin önizlemesi
Call of Duty: Black Ops 2 | Multiplayer Rehber | 2012-584555jpg  
__________________
GaLaTaSaRaY 1905 tarih yazar
Şereftir Seni Sevmek Senle Ağlayıp Gülmek

Galatasaray SK

mehmet2123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-09-2012, 01:12 PM   #2
DarkHeroes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: 152
Konular: 4
Alınan Beğeni: 0
Şehir: Konya
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı: 0
Rep Derecesi: DarkHeroes is an unknown quantity at this point

Standart Cevap: Call of Duty: Black Ops 2 | Multiplayer Rehber | 2012

Güzel çalışma teşekkürler
DarkHeroes isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-13-2012, 03:21 AM   #3
vito corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: 990
Konular: 82
Alınan Beğeni: 0
Şehir: İstanbul
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı: 0
Rep Derecesi: vito corleone is an unknown quantity at this point

Standart Cevap: Call of Duty: Black Ops 2 | Multiplayer Rehber | 2012

korsan multisi ancaaaaa yaz a çıkar yaz a kadar ops1 multi e devam
vito corleone isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Etiketler
2012, black, call, duty, multiplayer, ops, rehber


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilWEZ Format +3. Şuan Saat: 05:22 AM.


Bağlantılar Yasal Uyarı

Site Menüsü: Aksiyon Oyunları | Macera Oyunları | RPG/RYO Oyunları | Yarış Oyunları | Spor Oyunları | Dövüş Oyunları | Simulasyon Oyunları | Strateji Oyunları | Oyun Crackleri | Oyun Update ve Patchleri | Resimli Oyun Kurulumları | Program İndir | Oyun İndir | Full Oyun İndir |

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemizde yayımlanan oyunların tamamı tanıtım amaçlıdır. Beğendiğiniz oyunları orjinal satın alarak destek vermeniz gerekmektedir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, mail adresinden bize ulaşabilirler.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Oyun Pazarı ©2007 - 20142 Bazı Hakları Saklıdır.